افزونه نظربین در وردپرس

با صرف کمتر از 30 ثانیه، مدیریت بررسی نظرات فارسی کاربران خود را به ما بسپارید.

راهنمای استفاده از سرویس نظربین در وردپرس (WordPress)

 

برای استفاده از سرویس نظربین سه مرحله بسیار ساده لازم است:

-        نصب افزونه نظربین

-        دریافت کلید اتصال نظربین

-        تنظیمات افزونه نظربین

 

نصب افزونه نظربین

پس از دریافت افزونه (plugin) سرویس نظربین، از قسمت منوی افزونه‌ها » افزودن افزونه » افزودن یا بارگذاری افزونه را انتخاب نمایید.

در صفحه جدید از قسمت Browse، فایل افزونه (پلاگین) نظربین را با نام nazarbin.zip (که پیش‌تر دانلود کرده اید،) را انتخاب نمایید و سپس بر روی کلید «هم اکنون نصب کن» کلیک نمایید.

حال به یکی از دو روش زیر می‌توانید افزونه نظربین را فعال نمایید:

-         پس از نصب افزونه نظربین، بر روی عبارت «فعال‌کردن افزونه» کلیک نمایید.

-         یا از منوی افزونه‌ها » افزونه‌های نصب‌شده » نظربین، گزینه فعال کردن را انتخاب نمایید.

 

دریافت کلید اتصال نظربین

پس از فعال کردن افزونه نظربین، اطلاعات سایت شما مانند نام سایت، عنوان سایت و همچنین ایمیل ادمین سایت، به صورت خودکار در سامانه نظربین ثبت شده و کلید اتصال به صورت خودکار از سامانه نظربین برای وب سایت شما اختصاص می‌یابد.

 

تنظیمات افزونه نظربین

سرویس نظربین به دلیل احترام گذاشتن به سیاست‌های سایت‌های مختلف در نحوه برخورد با نظرات کاربران، کنترل پنلی را جهت راحتی مدیران وب سایت‌ها فراهم نموده است تا بتوانند به راحتی سیاست‌های وب سایت خود را بر روی افزونه اعمال نمایند. برای دسترسی به این کنترل پنل می‌توانید به منو نظربین مراجعه نمایید.

گزینه‌های موجود در کنترل پنل نظربین شامل کلید اتصال، پیام جهت نمایش برای نظرات غیر مجاز و همچنین تنظیمات رفتار سرویس نظربین با نظرات می‌باشد. که در ادامه توضیح مختصری از این امکانات داده‌ خواهد شد.

-         کلید اتصال: به منظور ارتباط با API نظربین، لازم است تا کلید اتصال معتبر داشته باشید. کلید اتصال در هنگام فعال کردن افزونه نظربین، به صورت خودکار از سرور نظربین دریافت می‌گردد. اطلاعات این کلید به صورت محرمانه می‌باشد لذا در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید.

-         پیام جهت نمایش برای نظرات غیر مجاز: در صورتی که کاربری نظر غیر مجاز (شامل الفاظ رکیک، توهین و ...) در سایت شما درج نماید، سرویس نظربین به صورت خودکار این نظر را جز نظرات «غیر قابل تایید» شناسایی نموده و پیام پیش فرضی با محتوای «نظر شما به دلیل مغایرت با قوانین وب سایت،‌ از سیستم حذف شد.» نشان داده می‌شود. شما می‌توانید این پیام را به متن دلخواه خود تغییر دهید.

سرویس نظربین با بهره گیری از روش‌های هوشمند و خودکار خود، سه حالت برای نظرات در نظر گرفته است:

تایید: نظراتی که در آنها از الفاظ رکیک،‌ توهین و غیره استفاده نشده باشد.

نیاز به بررسی: نظراتی که از دید سرویس نظربین دارای ابهام هستند و یا سرویس نظربین قطعیتی برای تایید و رد کردن نظرات ندارد و تایید و یا رد نمودن این نظرات بر عهده مسئول سایت خواهد بود.

عدم تایید: نظراتی که حاوی الفاظ رکیک، توهین و ... باشند.

در افزونه وردپرس نظربین برای هر یک از سه دسته‌ی فوق می‌توان 4 حالت را در نظرگرفت:

انتشار: با انتخاب این گزینه، نظرات موجود در این دسته به صورت خودکار منتشر می‌شوند.

نیاز به بررسی: با انتخاب این گزینه، نظرات موجود در این دسته به قسمت دیدگاه‌ها » در انتظار تایید منتقل شده و در انتظار تایید مسئول سایت خواهد بود.

جفنگ (اسپم): با انتخاب این گزینه، نظرات موجود در این دسته به قسمت دیدگاه‌ها » جفنگ منتقل شده و پس از دو هفته (پیش فرض وردپرس) این نظرات پاک می‌شوند.

حذف: با انتخاب این گزینه، نظرات موجود در این دسته به قسمت دیدگاه‌ها » زبالهدان منتقل خواهند شد.

نکته مهم: با تغییر هر یک از حالت‌های فوق، این تغییرات شامل نظراتی که در گذشته بررسی شده‌اند نخواهد بود و تنها نظراتی را که پس از ذخیره تغییرات در سایت درج می‌گردند خواهد بود.

 

در انتها از اینکه سرویس نظربین را انتخاب نموده اید کمال تشکر را داریم.

منتظر سرویس‌ها و امکانات جدید نظربین باشید.