شرایط و قوانین

ماده 1: تعاریف
نظربین: سرویسی است که نظرات متنی تولیدشده کاربران در فضای مجازی را بررسی نموده و به چهار دسته قابل انتشار، نیاز به بررسی (احتمالا قابل انتشار، احتمالا غیر قابل انتشار) و غیرقابل انتشار - متناسب با سیاست های تعریف شده مشتری تقسیم بندی می نماید تا مشتری با توجه به سیاست های خود تصمیم به انتشار یا عدم انتشار آنها بگیرد.
مشتری: شخص حقیقی یا حقوقی که در محدوده قرارداد منعقده با ارایه کننده سرویس نظربین، از خدمات سرویس های نظربین، با نشانی و مشخصاتی که در پروفایل کاربری ذکر شده، استفاده می نماید.
ترافیک ماهیانه: تعداد درخواست ارسال شده مشتری، به منظور استفاده از سرویس نظربین است.
زبان: منظور زبان فارسی که با رسم الخط فارسی در نظرات کاربران مورد استفاده قرار گرفته است.
مشخصات سرویس: مشخصاتی است که صرفا به مشتری ارایه شده است و جزییات آن در پروفایل مشتری قابل مشاهده است.شرکت می تواند در هرزمانی
ماده 2: تعهدات مشتری
    مشتری در حیطه امکانات و اختیارات خود موظف به حفظ امنیت نظربین و جلوگیری از انجام اقداماتی نظیر ویروسی نمودن نظربین، هک نمودن نظربین، ارسال Spam و غیره می باشد. همچنین مشتری متعهد است از هرگونه اقدام برای ورود و دسترسی یا تلاش برای ورود و دسترسی به شبکه سرویس دهنده برای هر منظوری، اسکن شبکه ها، ایجاد اختلال در سرویس های عمومی و خصوصی، دسترسی بدون مجوز به اطلاعات خصوصی افراد، شرکت ها و سازمان های داخلی و خارجی و استفاده از سرویس دیگر مصرف کنندگان و استفاده از سرویس نظربین برای اهداف غیرقانونی یا موارد غیرمجاز یا نامناسب خودداری نماید.
    مشتری حق واگذاری موضوع قرارداد را جزئا و یا کلا به غیر ندارد و در غیر این صورت شرکت مجاز خواهد بود به صورت یک جانبه قرارداد را فسخ و باقیمانده مبلغ قرارداد را به نفع خویش ضبط نماید و مسئولیت هرگونه استفاده غیرقانونی و غیرمجاز و یا ایجاد اختلال نیز به عهده مشتری خواهد بود.
    چنانچه به دلایلی پس از تحویل سرویس، در شبکه و یا تجهیزات مورد استفاده، تغییراتی ایجاد شود که منجر به اختلال در خدمات گردد و برای رفع آن نیاز به حضور کارشناس در محل مشتری باشد، راه اندازی مجدد منوط به پرداخت هزینه (که با توجه به هزینه رفت و آمد و نوع سرویس مورد نیاز مشتری مانند آموزش و رفع اشکال تعیین می گردد)، خواهد بود.
    مشتری موظف است پس از اولین استفاده از سرویس نظربین، نسبت به تغییر رمز ورود پنل مدیریت خود اقدام نماید و در صورت بی توجهی کلیه عواقب آن به عهده مشتری خواهد بود.
    حفاظت از اطلاعات، محتوای نامه ها، امنیت نظربین، نام های کاربری و رمزهای عبور به عهده مشتری خواهد بود.
    مشتری متعهد می گردد که تحت هیچ شرایطی در هیچ گونه فعالیت و اقدامی که منجر به آسیب، اختلال فنی یا تجاری، یا دسترسی غیرمجاز به سرورها، شبکه، الگوریتم ها، داده ها و اطلاعات، مربوط به شرکت، سرویس نظربین یا مشتریان نظربین، شرکت نمی نماید.
    مشتری متعهد می گردد که از آدرس های IP دیگر به غیراز IP آدرس های تخصیص داده شده جهت دریافت سرویس نظربین استفاده ننماید.
    مسئولیت انتشار نظرات کاربران با مسئول یا سردبیر وب سایت و برنامه موبایل است؛ لذا از آنجا که تصمیم نهایی انتشار یا عدم انتشار نظرات با مشتری است، هرگونه مسئولیت ناشی از انتشار و یا عدم انتشار مطالب بر عهده مشتری خواهد بود و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوای نظرات کاربران نخواهد داشت. مشتری اذعان کرده و اظهار می دارد که از این مسئولیت آگاه است و در سیاست های خود راجع به انتشار نظرات این امر را در نظر خواهد گرفت.
ماده 3: تعهدات شرکت
    با درخواست مشتری به صورت ایمیلی/تیکت (نسبت به پنل انتخابی)، شرکت پشتیبانی فنی لازم در خصوص استفاده از نظربین را حداکثر ظرف مدت زمان 1 روز کاری، انجام خواهد داد.
    شرکت جهت ارایه سرویس نظربین، بدون احتساب مشکلات ناشی از سخت افزار و نرم افزارهای رایانه مشتری و همچنین اشکالات ناشی از زیرساخت به میزان 98% تضمین می نماید.
ماده 4: خاتمه و تمدید قرارداد
    چنانچه هر یک از طرفین به تعهدات خود در این قرارداد عمل ننماید، طرف مقابل می تواند نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید.
    در موارد ناشی از حوادث غیرمترقبه (فورس ماژور) مانند جنگ، اعتصاب، حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل، آتش سوزی، وضع قوانین و مقررات جدید، حمله به سامانه نظربین از طریق ویروس، تروجان، کرم رایانه ای و… و هر واقعه دیگری که امکان ارائه خدمات را از نظربین سلب کند، مسئولیتی متوجه نظربین نخواهد بود و در این صورت مشتری می تواند نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید.
    در صورت خاتمه دوره اشتراک، ادامه سرویس مشتری مشروط به تمدید قرارداد خواهد بود. تمدید قرارداد ضرورتا از طریق تمدید پنل انتخابی انجام نمی شود و می تواند به هر صورتی از جمله ادامه پرداخت از سوی مشتری محقق شود.
    وجوه پرداختی برای خدمات اضافه بر موضوع قرارداد، غیرقابل استرداد می باشد.
    چنانچه مشتری به هر یک از تعهدات خود عمل ننماید، شرکت مجاز به فسخ قرارداد خواهد بود. بدیهی است در این صورت مبلغ باقیمانده حق اشتراک مسترد نخواهد شد و مشتری ملزم به جبران هر نوع خسارت وارده نیز خواهد بود.
    در صورت ارسال دستور از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یا مقامات ذیصلاح در خصوص قطع ارتباط و یا استعلام در مورد اطلاعات مشتری، شرکت موظف به همکاری بوده و هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص در مقابل مشتری نخواهد داشت.
    مشتری می تواند پس از ارایه API نسخه ی 2 در مدت زمان قرارداد با در نظرگرفتن شرایط ارایه شده در قرارداد و بدون پرداخت هزینه بیشتری از نسخه های آتی نظربین استفاده نماید.
ماده 5: شرایط و مقررات استفاده از سرویس
در ارائه این سرویس موارد ذیل در نظر گرفته خواهد شد:
    نتایج دسته بندی نظرات از سوی نظربین صرفا به عنوان پیشنهاد به مشتری ارائه می شود و مشتری با توجه به سیاست های خود تصمیم به انتشار یا عدم انتشار نظرات خواهد گرفت و مسئولیت نهایی انتشار نظرات با مشتری خواهد بود.
    مشتری می تواند یک یا چند نفر از کارکنان خود را برای دسترسی به پنل مدیریتی خود در نظربین تعیین کند و آنها را به طور کامل از مسئولیت های خود آگاه خواهد کرد دقت و مراقبت کافی به کار خواهد بست تا از دسترسی دیگران به این حساب خودداری شود. هرگونه عملیاتی که کارکنان دارای اختیار در این حساب انجام دهند، انجام شده از طرف مشتری تلقی خواهد شد.
    مشتری متعهد می گردد که تحت هیچ شرایطی هیچ گونه فعالیت و اقدامی که منجر به آسیب، اختلال فنی یا تجاری، یا دسترسی غیرمجاز به سرورها، شبکه، الگوریتم، داده ها و اطلاعات، مربوط به شرکت، سرویس نظربین یا مشتریان این سرویس شود، انجام نخواهد داد. مشتری همچنین به کارکنان خود نیز اجازه انجام چنین مواردی را نخواهد داد؛ در صورتی که موارد مذکور از سوی کارمندان مشتری نیز انجام شود، مشتری در مقابل شرکت مسئول خواهد بود. همچنین مشتری، حساب نظربین خود را صرفا برای کارکنان مجاز از طرف خود قابل دسترس خواهد کرد و اجازه دسترسی را به کارکنان دیگر یا اشخاص ثالث نخواهد داد.
    مشتری اذعان نموده و موافقت می کند که نظربین دربرگیرنده اطلاعات محرمانه تجاری و اختصاصی شرکت است. شرکت تمام حقوق مالکیت مربوط به نظربین که علاوه بر موارد دیگر، شامل تمام «به روزرسانی ها» و «ارتقاها» می باشد را حفظ می کند. مشتری به واسطه قرارداد حاضر هیچ حقی بر این موارد نخواهد داشت. همچنین مشتری اعمال ذیل را انجام نخواهد داد و به اشخاص ثالث نیز اجازه انجام این موارد را نخواهد داد: (الف) کپی برداری از مستندات، (ب) جداسازی، مهندسی معکوس، دست کاری، ترجمه، تغییر یا دیکامپایل تمام یا بخشی از نظربین، یا (ج) استفاده از نظربین بر مبنای اشتراک گذاری زمانی یا فراهم سازی سرویس ها برای طرف های ثالث مگر آنکه به صورت کتبی مجوز مجزایی توسط شرکت به مشتری داده شود، یا (د) توزیع، کپی برداری، اجاره، اجاره به شرط تملیک، لیسانس فرعی، تخصیص، انتقال، فروش یا هرگونه انتقال نظربین.
    شرکت می تواند در هرزمانی API های نظربین را تغییر داده یا ادامه سرویس دهی آن ها را متوقف نماید. برای هرگونه توقف سرویس دهی یا تغییر قابل توجه در API یک سرویس، شرکت تلاش های متعارف تجاری برای تداوم پشتیبانی از نسخه قبلی API مربوطه را به مدت 12 ماه پس از تغییر یا توقف سرویس دهی انجام می دهد، مگر درصورتی که چنین کاری (الف) مشکلاتی راجع به حقوق مالکیت فکری یا امنیت ایجاد کند. (ب) ازنظر اقتصادی یا فنی مشکل ساز باشد، یا (ج) باعث نادیده گرفتن درخواست نهادهای دولتی شود.
    در صورتی که متوقف شدن سرویس ارائه شده از سوی نظربین به دلیل تغییرات فنی باشد که در وبسایت حاوی نظرات متنی انجام می شود و باعث از کار افتادن افزونۀ نظربین شود. نظربین مسئولیتی نخواهد داشت.
    در صورتی که توقف سرویس نظربین منتسب به اشخاص ثالثی باشد که ارائه بخشی از سرویس را به بعهده دارند، کاربر می پذیرد که نظربین مسئولیتی نخواهد داشت.
    به استثنای مواردی که ناشی از نقض این قرارداد از سوی شرکت باشد، (الف) مشتری مسئول تمام فعالیت هایی می باشد که تحت حساب کاربری اش رخ می دهد، فارغ از اینکه مجوزاین فعالیت ها توسط مشتری داده شده باشد یا اینکه توسط کارکنان مشتری یا یک طرف ثالث (ازجمله پیمانکاران، نمایندگان یا کاربران) به اجرا درآمده باشند، و (ب) شرکت در قبال دسترسی غیرمجاز به حساب مشتری مسئولیتی ندارد.
    شرکت در موارد ذیل می تواند حق دسترسی یا استفاده کلی یا جزئی مشتری یا کاربران مشتری را از نظربین به محض اطلاع رسانی معلق نماید:
        استفاده مشتری یا کاربرانش از نظربین (الف) ریسک امنیتی برای نظربین یا شرکت ایجاد کند، (ب) قابلیت تأثیر مخرب بر سیستم ها، خدمات پیشنهادی شرکت یا سیستم ها یا محتوای هر مشتری دیگری داشته باشد، (ج) بتواند شرکت، یا اشخاص ثالث (ازجمله پیمانکاران، نمایندگان یا کاربران) را در معرض تعهداتی قرار دهد، یا (د) در راستای کلاهبرداری باشد.
        مشتری بخش یا تمام این قرارداد را نقض نماید یا اگر کاربران مشتری اعمالی انجام دهند که امنیت سامانه را مورد تهدید قرار دهد یا آسیبی به سامانه وارد نماید.
        درصورتی که تعهدات پرداخت نقض شود.
    همچنین در صورتی که مشتری دسترسی یا استفاده از تمام یا بخشی از نظربین را برای خود تعلیق نماید:
        همچنان در قبال تمام هزینه هایی که در طی دوره تعلیق تحمیل می کند مسئول خواهد بود.
        مستحق هیچ یک از خدماتی که تحت این قرارداد ارایه می گردد، برای هیچ دوره تعلیقی نخواهد بود.
    ازآنجا که نظربین برای ارایه سرویس مطلوب تر از الگوریتم های یادگیری ماشین استفاده می کند، به منظور افزایش دقت سرویس دسته بندی نظرات کاربران به دودسته مجاز و غیرمجاز، از اطلاعات کسب شده تمام مشتریان (به صورت بی نام) استفاده می شود؛ لذا خروجی این الگوریتم که منجر به بروز رسانی لیست کلمات و عبارات مجاز و غیرمجاز جدید می باشد به صورت بی نام در اختیار سرویس نظربین خواهد بود.
    هر اطلاعات هویتی-شخصیی یا محتوای تولید شده کاربران که در سامانه وارد می شود ممکن است به خارج از کشور (ایران) و کشورهای ثالث انتقال داده شود. مشتری با استفاده از نظربین به این انتقال رضایت خواهد داشت. همچنین مشتری تضمین می کند که حق انتقال چنین اطلاعاتی به خارج از کشور را دارد. (اگر این امکان برای مشتری وجود ندارد که از سرورهای خارجی استفاده کند به صورت مکتوب اعلام خواهد نمود تا تمهیدات لازم برای ارایه سرویس مشتری در داخل کشور فراهم گردد.)
    در شرایط عادی قطع خدمات مشتری به دلیل مشکلات فنی حداکثر تا 4 ساعت در ماه مجاز می باشد و بیش از مدت مذکور، به میزان زمان اتلاف شده، به دوره اشتراک اضافه می گردد.
    جهت رفع مشکلات احتمالی، مشتری می تواند صرفا با تیکت یا ایمیل support [at] nazarbin.com مکاتبه نماید.
    مشتری در استفاده از سرویس نظربین، متعهد به رعایت و در نظر گرفتن همه قوانین و مقررات قابل اعمال ایران خواهد بود.
    با انعقاد این قرارداد، مشتری رضایت خود را به ذکر نام خود بر روی وبسایت، تبلیغات، معرفی و... نظربین به عنوان استفاده کننده از سرویس نظربین اعلام می دارد و شرکت مجاز به استفاده از نام مشتری به عنوان استفاده کننده از سرویس نظربین است.
    مشتری نسبت به این امر اذعان دارد که به دلیل ملاحظات فنی، استفاده از این سرویس ممکن است منجر به پالایش صد درصدی کامنت ها نگردد؛ با این حال نظربین از نظر فنی خود را متعهد به ارتقای سرویس و به روز رسانی آن برای بهبود کیفیت سرویس می داند.
    به دلیل قابلیت یادیگیری سامانه با توجه به ورودی ها، دقت تشخیص سامانه بستگی به تعداد و مدت زمان استفاده از سرویس دارد. هرچه میزان استفاده از سرویس افزایش یابد، دقت تشخیص سامانه افزایش می یابد.
ماده 6: محرمانگی
طرفین توافق می نمایند که از افشای مستقیم و غیرمستقیم کلیه ی اطلاعات تجاری طرف مقابل که در جریان انعقاد و اجرای این قرارداد و به هر نحو به دست آورده اند اعم از اطلاعات فنی، اطلاعات مربوط به مشتریان، ارتباطات تجاری، حساب ها، روش های تکنیکی و نیز هر اطلاعات دیگری که طرف مقابل آن را محرمانه اعلام نماید، خودداری کنند. در این مورد نمایندگان، عاملین، کارمندها و مستخدمین طرفین در حکم طرفین هستند. بدیهی است افشای هر یک از اطلاعات فوق بدون اجازه ی کتبی طرف مقابل سبب مسئولیت طرف متخلف به جبران خسارت خواهد بود.
ماده 7: بروزرسانی شرایط و قوانین استفاده از سرویس
سامانه نظربین مى تواند با به روز کردن شرايط استفاده از سامانه نظربین، در هر زمان اين "شرايط و الزامات" را مورد تجديد نظر قرار دهد. شما مقيد و متعهد به چنين تجديد نظرهايى هستيد و بنابرين لازم است هر از چند گاهي از اين صفحه ديدن نماييد تا از شرايط و الزامات جارى و لازم الاجرا در زمان منظور مطلع شويد.