×
جستجو
درباره نظربین
نظربین نظرات کاربران را به صورت هوشمند و خودکار بررسی و نظرات نا متعارف را فیلتر می کند. سرویس نظربین با بهره گیری از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی قابلیت هایی را به شما ارائه می دهد: تشخیص زبان محاوره، غلط املایی و تکرار لیست کلمات وجملات سفارشی راه‌اندازی آسان به‌روزرسانی لحظه‌ای ارایه سرویس به صورت 24 / 7 حذف ایمیل، تلفن و آدرس تبلیغاتی
گالری تصاویر
جستجو
درباره نظربین
نظربین اولین بستر سالم سازی هوشمند محتوای تولید شده کاربران در اینترنت (UGC) به زبان فارسی است که محتوای تولید شده توسط کاربران، از جمله متن و عکس را پیش از انتشار به صورت هوشمند و خودکار بررسی کرده و تنها محتوای سالم را منتشر می‌کند؛ همچنین در این سامانه از الگوریتم‌های هوشمند بومی استفاده شده است.
گالری تصاویر
کامنت‌های منفی را منتشر کنید
شنبه 3 شهريور 1397

بازاریابی از طریق UGC (محتوا تولید شده توسط کاربر) استراتژی جذابی است که کمتر به آن توجه می‌کنیم. درنگاه اول UGC، ممکن است تنها محتوای بدون هزینه‌ای به نظر آید که مشتریان و اینفلوئنسر‌ها در طرفداری از برند شما تولید می‌کنند. اما برای بازاریابانی که به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی استراتژی UGC برای مشتریان یا کسب‌و‌‌کار‌های کوچک‌تر هستند، این فقط یک تعریف اولیه است. معمولا کسب‌و‌کار‌های نوپا و کوچک یا استارت‌آپ‌ها، دسترسی به اینفلودئنسر‌ها یا مشتریان زیادی ندارند که بتوانند در استراتژی UGC خود از آن‌ها استفاده کنند؛ همچنین امکان صرف هزینه زیاد برای راه‌اندازی کمپین‌های انفجاری بزرگ، برای آن‌ها مقرون به صرفه نیست. در این شرایط، شما شانس بزرگی خواهید داشت و می‌توانید CGC یا customer-generated content را وارد استراتژی بازاریابی خود کنید. با استفاده از کامنت‌های خودِ مشتریان بالفعل، می‌توانید آن‌ها را به مشتریان وفادار تبدیل کنید یا از میان مخاطبان، مشتریان جدید جذب نمایید. این افراد با برند و پیامی که شما سعی دارید از طریق تبلیغات منتقل کنید، آشنا هستند و می‌توانند در این مسیر به شما کمک کنند.

 

برند‌سازی را بدون هزینه انجام دهید

فراهم نمودن بستری برای کامنت‌گذاری و تشویق مخاطبان به بیان نظرات خود، بررسی لحظه‌ای و دقیق کامنت‌ها و انتشار آنی آن‌ها، اولین گام برای یک استراتژی موثرCGC است. همان‌طور که در مقالات قبلی گفته شد، 84% از مخاطبان به کامنت‌های آنلاین کاربران دیگر اعتماد بیشتری دارند و 58% مخاطبان توجه ویژه‌ای به رتبه‌بندی محصولات و خدمات در کسب‌و‌کار شما، نشان می‌دهند. بر اساس نظرسنجی Brightlocal ،70% از مخاطبان قبل از اعتماد به کسب‌و‌کار شما، حداقل 4 کامنت از مخاطبان دیگر را بررسی کرده و سپس تصمیم نهایی را اخذ می‌نمایند. بنابراین ایجاد مجموعه‌ی خوبی از ‌‌CGC‌ها در روند ارتقا نام تجاری به بازاریابان کمک می‌کند.

 

به کامنت گذاری تشویق کنید

بر اساس تحقیق انجمن Trustpilot، بر روی بیش از 30 میلیون کامنت از 160،000 کسب‌و‌کار، برند‌هایی که مشتریان را به اشتراک‌گذاری تجربیات خود در رابطه با خدمات شرکت، تشویق می‌کنند نه تنها کامنت‌های بیشتری دریافت می‌کنند بلکه بازخورد‌های ارسالی مشتریان معتبرتر و واقعی‌تری خواهند بود. این دقیقا همان بازخوردی است که در هنگام تصمیم‌گیری، مشتریان بالقوه به آن دقت می‌کنند و تصمیم نهایی خود را تحت تاثیر این‌گونه بازخورد‌ها و کامنت‌ها می‌گیرند. کسب‌و‌کارهایی که به طور فعالانه و مستمر از مشتریان خود درخواست کامنت‌گذاری دارند، به طور متوسط 83٪ بازخورد مثبت از مشتریان دریافت می‌کنند.
اما در مقابل بازخورد‌های منفی مشتریان چه باید کرد؟ پاسخ‌دهی و رسیدگی به نگرانی مشتریان باعث می شود تا 95% از مشتریان ناراضی، به کسب‌و‌کار شما بازگرداند و بتوانید دوبازه نظر آن‌ها را جلب کنید.

 

کامنت‌های منفی را منتشر کنید

در کنار بازاریابان، مشتریان نیز بازتاب دهنده اعتبار و شهرت برند شما هستند. اگر کامنت‌های منفی را به‌همراه کامنت‌های غیر اخلاقی پالایش و حذف کنید، اعتبار نام تجاری شما در میان مخاطبان خدشه‌دار می‌شود؛ در نتیجه اعتماد مشتریان نسبت به شما از بین می‌رود و اعتبار شما که بر پایه اعتماد مشتریان بنا شده است نیز کم‌رنگ می‌شود. بنابراین در مقابل کامنت‌های منفی عکس‌العمل مناسب و متناسب با کسب‌و‌کارتان را نشان دهید.

 

از روش‌های ترکیبی بازاریابی استفاده کنید

یک بازاریاب هوشمند در کمپین‌های تبلیغاتی خود از CGC، در کنار ابزار‌های دیگر استفاده می‌کند. روش‌های بازاریابی دیجیتال در کنار روش‌های بازاریابی سنتی، همگی به موفقیت CGC کمک می‌کنند. کامنت یکی از انواع UGC است که می‌تواند منجر به تولید ارزشی قابل اندازه‌گیری و تاثیر‌گذار شود. UGC نه‌تنها روشی معتبر برای بازاریابی ارائه می‌دهد، بلکه بر KPI‌های اصلی کسب‌و‌کار نیز تاثیرگذار است.

 

از پلت فرم بررسی اتوماتیک کامنت استفاده کنید

شهرت و اعتبار یک برند متناسب با نحوه برقراری ارتباط کسب‌و‌کار با مخاطبان و مشتریان خود است. ایجاد بستر مناسب برای مشتریان به منظور به اشتراک‌گذاری تجربیات خود با دیگران، نظارت لحظه‌ای بر محتوای تولیدی کاربران و سالم‌سازی این فضا، در رشد و توسعه مشتریان و تحقق اهداف نهایی کسب‌و‌کار موثر خواهد بود.
بهتر است به منظور بررسی محتوای CGC، از پلتفرم‌های third-party استفاده کنید؛ در صورت استفاده از پلتفرم‌های third-party، این اطمینان در مشتریان ایجاد می‌شود که محتوا و کامنت‌ها، بدون هیچ‌گونه غرض‌ورزی یا جهت‌گیری خاصی از سوی کسب‌و‌کار، بررسی و منتشر شده است؛ در نهایت اعتبار بررسی محتوا، از سوی مشتریان مورد تردید قرار نمی‌گیرد و تمرکز اصلی شما نیز تنها به رشد و توسعه کسب‌و‌کارتان معطوف می‌شود.

 

 

 

 

 

6 دیدگاه
شسیش شسیشسی
تست
 
 
چهارشنبه 18 مهر 1397
محمد طاهری
دقیقا موافقم، وقتی همه نظرات موافق باشه خیلی مورد اطمینان به نظر نمی رسه. نظرات مثبت و منفی در کنار هم اطمینان به سایت رو بالا می بره.
 
 
يكشنبه 4 شهريور 1397
حمید صفری
اگر جایی کامنت منفی داشته باشه به نظر صادقانه تر میاد.
 
 
يكشنبه 4 شهريور 1397
محمد مومنی
تو کمپانی‌های خارجی این کاملا عادیه، اما تو ایران حالا حالاها مونده که به این فرهنگ برسیم که کامنت منفی هم خوب یه نظره. لامصبا شرکتا اینقدر کامنت های مثبت و از خودشون منتشر میکنن که هرکی ندونه فکر می کنه آماوزن یا گوگله
 
 
يكشنبه 4 شهريور 1397
محمد برخی
بیزینسی که به خودش اعتماد داشته باشه کامنت منفی رو منتشر میکنه و بعد عملکرد مرتبط با اون کامنت رو اصلاح میکنه
 
 
يكشنبه 4 شهريور 1397
هنگامه ذبیحی
صداقت به این معنی نشان از شجاعت و اعتماد به نفس داره که برای خودم شخصا جذابه، تو زمینه بازاریابی هم ترجیح میدم دقیقا بدونم چی میخرم
 
 
يكشنبه 4 شهريور 1397