×
جستجو
درباره نظربین
نظربین نظرات کاربران را به صورت هوشمند و خودکار بررسی و نظرات نا متعارف را فیلتر می کند. سرویس نظربین با بهره گیری از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی قابلیت هایی را به شما ارائه می دهد: تشخیص زبان محاوره، غلط املایی و تکرار لیست کلمات وجملات سفارشی راه‌اندازی آسان به‌روزرسانی لحظه‌ای ارایه سرویس به صورت 24 / 7 حذف ایمیل، تلفن و آدرس تبلیغاتی
گالری تصاویر
جستجو
درباره نظربین
نظربین اولین بستر سالم سازی هوشمند محتوای تولید شده کاربران در اینترنت (UGC) به زبان فارسی است که محتوای تولید شده توسط کاربران، از جمله متن و عکس را پیش از انتشار به صورت هوشمند و خودکار بررسی کرده و تنها محتوای سالم را منتشر می‌کند؛ همچنین در این سامانه از الگوریتم‌های هوشمند بومی استفاده شده است.
گالری تصاویر
اینفلوئنسر مارکتینگ
چهارشنبه 24 مرداد 1397

در سال‌های اخیر بازاریابی دیجیتال با استفاده از UGC در مسیر رشد روزافزون قرار دارد. بر همین اساس برند‌ها، هسته اصلی بازاریابی خود را بیشتر در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌های دیجیتالی می‌بینند تا روش‌های قدیمی به خصوص در بازاریابی با UGC.
نوآوری در هوش‌مصنوعی و یادگیری‌ماشین، راه را برای پیدا کردن اینفلوئنسر‌ها، تشخیص تصاویر و ایجاد بسترهای مناسب برای استفاده از UGC در تمامی کانال‌های بازاریابی، آسان‌تر کرده‌ است. کسب‌و‌کارها با فراهم نمودن  امکان بررسی موثر UGC با استفاده از یادگیری‌ماشین، محتوای تازه و به‌روزتری را نمایش می‌دهند که در نهایت باعث می‌شود مشتریان تجربه منحصر به فردی را از کسب‌و‌کار بدست آورند.
پیشرفت‌های فناوری در برخی از حوزه‌ها در روند بازاریابی UGC نقش مهمی را ایفا می‌کنند. در ادامه به بررسی برخی از این روند‌ها می‌پردازیم.

 

بازاریابی اینفلوئنسر

فوربز به شدت بر این باور بود که بازاریابی توسط انفلوئنسر‌ها در سال 2017 به اوج خود خواهد رسید؛ با توجه به کاهش اعتماد مشتریان به تبلیغات و افزایش بیش‌از‌پیش هزینه‌ها، گفته می‌شود که این نوع بازاریابی "موثرترین نوع تبلیغ" به حساب می‌آید و کسب‌و‌کار‌ها به منظور تولید محتوا به اینفلوئنسر‌ها متکی خواهند شد.
رسانه‌های اجتماعی هم‌چنان، کانال‌های قوی ارتباطی کسب‌و‌کار‌ها با مخاطبان و مشتریان خود و شکل‌گیری بازاریابی از طریق اینفلوئنسر‌ها، هستند. همکاری با اینفلوئنسر‌ها، باعث می‌شود برند‌ها محتوای به‌روز اما با طول عمر کوتاه‌تری داشته‌باشند (ephemeral content). این نوع محتوا بیشترین تاثیر را بر مخاطبان جوان دارد و در استراتژی‌هایی که هدف آن‌ها جذب کاربران تلفن همراه است، نتایج خوبی را به وجود می‌آورد.
با توجه به حجم گسترده و رو به رشد این‌گونه کمپین‌های بازاریابی، در نهایت سنجش میزان اثر اینفلوئنسر‌ها بر مخاطبان (quantify the ROI)، برای کسب‌و‌کار اهمیت بسزایی دارد. میزان همراهی مخاطبان با اینفلوئنسر بر میزان نرخ تبدیل و میزان فروش نهایی تاثیرگذار است.

 

هوش‌مصنوعی و یادگیری‌ماشین

هوش‌مصنوعی و یادگیری‌ماشینی در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ هنگامی که در بخش بازاریابی از آن‌ها استفاده می‌شود به آن بازاریابی UGC می‌گویند. در سال 2017، انجمن ملی مبلغین، به هوش‌مصنوعی عنوان “Marketing Word of the Year” را دادند. ممکن است که محتوا‌هایی که توسط هوش‌مصنوعی تولید می‌شود نیاز به پیشرفت و بهبود بیشتری داشته باشند ولی یادگیری‌ماشین و فن‌آوری‌های مرتبط با آن، قطعا در بازاریابی UGC نقش مهمی ایفا خواهند کرد.
یکی از کاربرد‌های هوش‌مصنوعی در فضای بازاریابی UGC در پلتفرم بررسی کامنت‌های تولید شده توسط مخاطبان است. هوش‌مصنوعی با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری‌ماشین در کنار پردازش زبان، محتوای کامنت‌ها را در صدمی از ثانیه مورد بررسی قرار می‌دهد و امکان سالم‌سازی و تحلیل محتوا را در کسب‌و‌کار شما فراهم می‌نماید.
هنگام شروع یک برنامه بازاریابی مبتنی بر هوش‌مصنوعی، باید روش‌هایی را برای اندازه‌گیری نتایج، مانند تجزیه‌و‌تحلیل محتوای تولیدی اینفلوئنسر‌ها از لحاظ موضوعات داغ مورد بحث، شناسایی سبک‌ها، اندازه‌گیری تعامل کاربران، ترافیک ایجاد شده و میزان فروش، در نظر گرفت.

 

شخصی‌سازی

شخصی‌سازی مولفه‌ای مهم در زمینه بازاریابی به حساب می‌آید و عنصری ضروری برای دستیابی به رضایت مشتریان است. برند‌هایی که از این مولفه در محتوای بازاریابی خود استفاده می‌کنند، می‌توانند روابط قوی‌تری با مشتریان خود برقرار کنند و وفاداری آن‌ها را افزایش دهند.
نوآوری در فن‌آوری این امکان را برای کسب‌و‌کار‌ها فراهم می‌کند تا سطح بالاتری از شخصی‌سازی را ارائه دهند. با جمع‌آوری هر چه بیشتر داده‌های مشتریان و ایجاد پلتفرم‌های UGC، برند‌ها می‌توانند بازاریابی UGC را هرچه بیشتر با نیاز مشتریان خود منطبق نمایند.

 

سخن آخر

عادت‌های آنلاین کاربران در رسانه‌های اجتماعی در حال تغییر است و بازاریابی دیجیتال باید بتواند خود را با این تغییرات همراه کند. با این حال UGC به عنوان یک ابزار قوی برای بازاریابان باقی خواهد ماند و هم‌چنان تاکتیکی موثر برای رسیدن به مشتریان خواهد بود. محتوای ماندگار(Evergreen)  جایگزین محتوای اینفلوئنسر‌ها (محتوا با عمر کوتاه) می‌شود و یازدهی بازاریابی UGC با استفاده از ابزار‌هایی که پلتفرم‌های پیشرفته در اختیار کسب‌و‌کار‌ها قرار می‌دهند، بهبود خواهد یافت. یادگیری‌ماشین و هوش‌مصنوعی راه‌های بیشتری برای شخصی‌سازی محتوا و هدف قرار دادن مخاطبان پیش روی کسب‌و‌کار‌ها قرار می‌دهند. ما منتظریم که ببینیم چگونه این روند‌ها در سال‌های آتی رشد و تغییر می‌کنند.