×
جستجو
درباره نظربین
نظربین نظرات کاربران را به صورت هوشمند و خودکار بررسی و نظرات نا متعارف را فیلتر می کند. سرویس نظربین با بهره گیری از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی قابلیت هایی را به شما ارائه می دهد: تشخیص زبان محاوره، غلط املایی و تکرار لیست کلمات وجملات سفارشی راه‌اندازی آسان به‌روزرسانی لحظه‌ای ارایه سرویس به صورت 24 / 7 حذف ایمیل، تلفن و آدرس تبلیغاتی
گالری تصاویر
جستجو
درباره نظربین
نظربین اولین بستر سالم سازی هوشمند محتوای تولید شده کاربران در اینترنت (UGC) به زبان فارسی است که محتوای تولید شده توسط کاربران، از جمله متن و عکس را پیش از انتشار به صورت هوشمند و خودکار بررسی کرده و تنها محتوای سالم را منتشر می‌کند؛ همچنین در این سامانه از الگوریتم‌های هوشمند بومی استفاده شده است.
گالری تصاویر
کامنت لایو مزیت اصلی فوتبالی
يكشنبه 31 تير 1397

 با پیشرفت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، پدیده اجتماعی جدیدی نیز شکل گرفته است؛ ارسال محتوای نامناسب، توهین آمیز، حمله ترول‌ها به صفحه اجتماعی برندها یا اشخاص مشهور، افزایش تبلیغات نا مرتبط با محتوای گفت‌و‌گوی آنلاین و غیره. ترول‌ها ممکن است هر محتوایی را به اشتراک بگذارند و فضای گفت‌و‌گوی را نا‌امن و نا‌سالم کنند؛ این اتفاق برای یک کسب‌و‌کار میتواند تبعات سنگینی به بار آورد. برخی کسب‌وکارها که به ارزش و اهمیت تعامل و مشارکت مخاطبان واقف هستند، کامنت‌ها را پیش از انتشار پالایش میکنند؛ با وجود این، گاهی به دلیل خطای انسانی محتوایی منتشر می‌شود که باعث کاهش تعداد کاربران شده یا حتی گاهی مشکلات حقوقی برای کسب‌وکار ایجاد میکند و اعتبار برند را خدشه‌دار میکند. این اتفاقات باعث می‌شود برخی از کسب‌وکارها از مزایای مشارکت و تعامل کاربران چشم‌پوشی کنند و قفل محکمی بر سر راه ارتباط دو سویه با کاربران خود بزنند.
واقعا باید چه کرد؟ باید از مزایا و منافع این روند جدید چشم‌پوشی کرد و آن را چون نفرینی خطرناک دانست؟ اما همان‌طور که می‌دانیم بر قراری ارتباط دو سویه با مخاطبان اجتناب ناپذیر است.
یکی از شرکت‌هایی که به خوبی اهمیت کامنت‌گذاری لحظه‌ای و تعامل کاربران را درک کرده و با ادغام خبررسانی و امکان کامنت‌گذاری برای کاربران، محیط جذاب و پویایی ایجاد نموده است، شرکت آدران با اپلیکیشن فوتبالی خود می‌باشد. این اپلیکیشن همان‌طور که از اسمش مشخص است به صورت اختصاصی به خبررسانی درباره‌ی دنیای فوتبال، نتایج زنده بازی‌ها و حواشی آن می‌پردازد. در این اپلیکیشن جذاب، شما می‌توانید با انتخاب تیم‌ها و مسابقات مورد علاقه خود، اخبار و نتایج آن‌ها را پیشبینی و دنبال کنید؛ به کامنت‌گذاری و کَل‌کَل با دیگر هواداران بپردازید. در واقع یکی از مزیت‌های اصلی فوتبالی، ایجاد امکان کامنت‌گذاری و گفت‌و‌گوی آنی و زنده، در مورد حوادث حین بازی، اخبار و نتایج بازی‌های زنده با کاربران دیگر می‌باشد. این ارتباطات لحظه‌ای جذابیت آن را دو چندان کرده و باعث افزایش رشد روز‌افزون کاربران شده است. محیط ساده با محتوای قوی و به روز درکنار دریافت جایزه در قبال پیشبینی درست نتایج فوتبال، هر روز طرفداران بیشتری را به سمت نصب این اپلیکیشن جذب می‌کند که می‌توانند اطلاعات، اخبار و نتایج تیم‌ها و مسابقات مورد علاقه خود را در محیطی کاملا تعاملی و پویا دنبال کنند.
احمد شهریاری، مدیر اپلیکیشن فوتبالی، از چالش‌های کامنت‌گذاری کاربران در اپلیکیشن و آشنایی با نظربین می‌گوید.

کامنت لایو مزیت اصلی فوتبالی

با توجه به ماهیت مسابقات فوتبال، زمان برای خبر رسانی در این حوزه اهمیت بسیاری دارد و خبر پس از گذشت چند دقیقه یا چند ساعت، دیگر تب و تاب اولیه را ندارد؛ بر همین اساس اپلیکیشن فوتبالی، در پخش زنده فوتبال، امکان تعامل و کامنت‌گذاری لحظه‌ای را به عنوان یک مزیت برای اپلیکیشن خود می‌داند؛ این مزیت باعث شده است تعداد کاربران این اپلیکیشن از مرز 500000 کاربر فعال در ماه بگذرد و روزانه بیش از ده هزار کامنت در این پلتفرم رد و بدل شود؛ البته این تعداد در هنگام پخش بازی به خصوص بازی‌های حساس یا بازی تیم‌های پر طرفدار داخلی و خارجی به شدت افزایش یافته، چند برابر میشود و به حدود 6 پیام در ثانیه می‌رسد.

چالش‌ها

در حالی که امکان ارسال کامنت آنی و زنده یک مزیت و جذابیت به حساب می‌آید، چالش برانگیز نیز هست. هدف فوتبالی ایجاد محیطی سالم، جذاب با شور و حال دنیای فوتبال می‌باشد. در طول این مدت مشکلات بسیاری پیش آمده که به صورت نمونه می‌توان به بازی تیم‌های ایرانی در مقابل تیم‌های عربی اشاره کرد؛ افرادی در کامنت‌ها، گفت‌و‌گو را به سمت بحث‌های نژادپرستانه می‌برند و از بحث اصلی که فوتبال و زیبایی‌هایش است، دور می‌شوند. این روند با سیاست‌های اپلیکیشن فوتبالی در تضاد است. گاهی هم کل‌کل و بحث‌ها در مورد تیم‌های بزرگ یا بازیکنانی مانند مسی و رونالدو، به سمت توهین و فحاشی می‌رود. چالش دیگر، تبلیغات نا مرتبط با فوتبال است که از طرف برخی کاربران ارسال می‌شوند. این تبلیغات مانع گفت‌و‌گوی منسجم و راحت کاربران باهم می‌شوند. در نهایت بسیاری از کاربران با ناراحتی گفت‌و‌گو را ترک یا ایمیل اعتراضی به منظور بیان ناخوشنودی خود از وضعیت کامنت‌ها ارسال می‌کنند.
کاربرانی که کامنت نامناسب ارسال می‌کنند نه تنها سودی برای اپلیکیشن به همراه ندارند بلکه باعث کاهش تعداد کاربران، کیفیت اپلیکیشن و اعتبار کسب‌و‌کار می‌شوند. این چالش زمانی وسیع‌تر می‌شود که با کامنت‌های نامناسب در فضای وب‌سایت رو‌به‌رو می‌شویم. در بحث وب‌سایت علاوه بر نارضایتی کاربران، بحث موتورهای جستجو نیز مطرح هستند. به دلیل وجود کامنت‌های نا‌مناسب ممکن است نتایج موتورهای جستجو به اعتبار برند فوتبالی لطمه بزنند یا حتی باعث فیلتر شدن سایت شوند. در مجموعهِ پلتفرم فوتبالی، وب‌سایت، از لحاظ رعایت قوانین و سالم‌سازی محتوا، اهمیت و حساسیت بیشتری دارد.

کامنت‌های دردسر ساز و راهکارهای فوتبالی

بر اساس صحبت‌های آقای شهریاری، پیش از استفاده از نظربین تعداد کامنت‌های نا مناسب در حدود بیش از 800 کامنت در طول روز بوده که  فوتبالی با ترکیب سه روش سعی در حل این مشکل داشته است:

۱- اختصاص یک نیروی انسانی تمام وقت برای بررسی تمامی کامنت‌ها و حذف کامنت‌های نامناسب.
۲- فیلتر کردن کلمات نامناسب با وارد کردن کلید واژه‌های مورد نظر در بستر اپلیکیشن.
۳- گزارش کامنت نامناسب توسط خود کاربران فوتبالی.

 

به گفته آقای شهریاری راه کارهایی که استفاده می‌شدند پاسخ‌گو نبوده و تیم را با چالش‌های جدید رو‌به‌رو کرده بود:

 

• صرف هزینه زیاد برای بررسی کامنت‌ها.
• تاخیر در بررسی و حذف کامنت‌ها که با هدف اصلی اپلیکیشن همسو نبود.
• خطای زیاد نیروی انسانی در بررسی کامنت‌ها یا دریافت گزارش‌های اشتباه از طرف کاربران (به منظور حذف کامنت طرفدار تیم رقیب).
• محدودیت در پایگاه داده کلمات نامناسب.
• خلاقیت کاربران در نوشتن کامنت‌های نامناسب.
• استفاده از زبان محاورهای در کامنت‌ها، تکرار حروف در یک کلمه، استفاده از فاصله بین حروف در یک کلمه، ایجاد کلمات جدید نامناسب.
• حذف کامنت‌های سالم به‌دلیل خطا در فیلترینگ.

 

درصد بالای خطا در این راهکار‌ها باعث شده بود که دغدغه‌ی بزرگی برای فوتبالی به وجود آید؛ تلاش برای حفظ اعتبار برند و ایجاد محیطی سالم، 30% از انرژی کل تیم را به خود اختصاص داده بود؛ این امر سرعت رشد و توسعه کسب‌و‌کار را تحت تاثیر قرار داده بود. در کل رضایت از راهکارهای بکار گرفته شده بیش از ۶۰٪ نبود؛ در واقع به راه حل اساسی برای رفع این مشکل و تمرکز بر اهداف اصلی فوتبالی نیاز داشتیم.

راه‌حل جدید، نظربین

فوتبالی به دنبال راه‌حلی کارآمد با هزینه مناسب بود تا مشکل را از میان بردارد و مسیر رشد پلتفرم را با محوریت تعامل و مشارکت کاربران ادامه دهد.
با توجه به تبلیغات دهان به دهان انجام شده، فوتبالی تا حدودی با سامانه هوشمند نظربین آشنا شده بود، تماس‌های اولیه برای بررسی و تست سامانه انجام گرفت. با انجام تست‌های اولیه و دریافت نتیجه مثبت از این تست‌ها، مقدمات همکاری با این سامانه شکل گرفت.
پس از شروع استفاده از نظربین، تعداد کامنت‌های نامناسب در فوتبالی، به میزان 80% کاهش یافت و عملکرد این سامانه رضایت فوتبالی را به خصوص در پنج ماه ابتدایی جلب نمود.

 

آقای شهریاری مزایای سامانه نظربین را اینگونه توصیف می‌کنند:

• از بین رفتن خطای انسانی با پردازش‌های ماشینی و هوش مصنوعی.
• قدرت پردازش حجم بالایی از داده‌ها به صورت آنی.
• تشخیص زبان محاوره و عامیانه، غلط املایی، تکرار حروف.
• تشخیص خلاقیت‌های کاربران در تولید محتوای نامناسب با استفاده از قدرت یادگیری ماشین و هوش مصنوعی.
• نظارت درست و اصولی بر محتوا و عدم حذف کامنت‌های سالم.
• امکان وزن‌دهی به گزارش‌های کاربران به منظور جلوگیری از گزارش‌های غرض ورزانه.

 

هشت ماه استفاده از نظربین چه تاثیری بر فوتبالی داشته است؟

• نظارت دقیق و درست بر کامنت‌ها با درصد خطای بسیار پایین در لحظه و به صورت آنی.
• کاهش 80% هزینه نیروی انسانی و استفاده از این پتانسیل در دیگر بخش‌های شرکت.
• رفع نیاز و حل مشکلات به میزان 80%.
• رفع دغدغه‌ی تیم فوتبالی نسبت به سلامت محتوا و صرف انرژی برای اهداف دیگر کسب‌و‌کار.
• امکان گسترش اپلیکیشن به دلیل استقبال کاربران از فضای سالم ایجاد شده و رغبت بیشتر به مشارکت در گفت‌و‌گو‌ها.
• امکان گسترش وبسایت به دلیل رفع مشکل فیلترینگ در اثر انتشار محتوای نامناسب.

 

اپلیکیشن فوتبالی با توجه به ماهیت فوتبال قصد سخت‌گیری زیاد را ندارد، تنها به دنبال ایجاد محیطی به دور از ناسزا، تبلیغات و بیان عقاید نژادپرستی است.
در ابتدای استفاده از نظربین، بسیاری از مشکلات رفع شد و حتی فراتر از انتظار پیش رفت؛ با گذشت زمان کاربران نحوه دور زدن سیستم را فرا گرفتند. نظربین با استفاده از هوش‌مصنوعی و الگوریتم‌های یادگیری ماشین خود، شروع به یادگیری از روش‌های دور زدن کاربران کرد و سیستم را اصلاح نمود؛ این روند یادگیری در سامانه نظربین نگرانی‌های موجود را برطرف کرده است. در حال حاضر بیش از 000 200 کامنت فوتبالی در ماه، توسط سامانه نظربین بررسی می‌شوند که البته با توجه به رویدادهای ورزش فوتبال در طول سال این عدد متغیر است.

سخن نظربین

سامانه نظربین، کامنت‌ها را در چهار دسته قابل انتشار، احتمالا قابل انتشار، احتمالا غیر‌قابل انتشار و غیر‌قابل انتشار مرتب می‌کند؛ انتشار و یا عدم انتشار هر کدام از این دسته‌ها بر اساس تصمیم و سیاست‌های هر کسب‌و‌کار مشخص می‌شود در واقع نظربین، تعیین سطح نظارت و سالم‌سازی را به خود کسب‌و‌کارها واگذار می‌کند.
با توجه به تعداد کامنت‌های بالایی که فوتبالی در هر ثانیه دارد و نحوه نظارت و مدیریت محتوا در این کسب‌و‌کار، سامانه نظربین بسته ترکیبی از سرویس‌های خود را برای فوتبالی ارائه کرد تا نیاز وی را به طور کامل و اختصاصی رفع نماید.
نظربین با استفاده از سرورهای قدرتمند با تضمین زمان پاسخ‌دهی (SLA) 100 میلی ثانیه و میانگین زمان پاسخ کمتر از 15 میلی ثانیه، توانایی پردازش هم‌زمان حجم نامحدودی از داده‌ها را فراهم می‌کند بنابراین فوتبالی به راحتی می‌تواند با افزایش نامحدود کامنت‌های خود همچنان از سرویس نظربین استفاده کند. نظربین با Up Time در حدود 99.99% در طول سال‌های فعالیت خود به خصوص دو سال اخیر، حتی یک ثانیه Downtime  نداشته و به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته سرویس ارائه نموده است.
نظربین با ارائه API منطبق بر تمام زبان‌های برنامه‌نویسی به راحتی امکان استفاده فوتبالی بدون داشتن نگرانی فارغ از زبان برنامه‌نویسی خاصی را برآورده کرده است. بیش از هر موضوع دیگر، آنی بودن پاسخ سامانه نظربین در تمامی بسترها امکان گفت‌و‌گو و کامنت‌گذاری آنی را برای کاربران فوتبالی - که مزیت اصلی این پلتفرم به حساب می‌آید - فراهم کرده است.
آقای احمد شهریاری به عملکرد نظربین در مجموع از 20 نمره، 17 و به خدمات پشتیبانی آن نمره 19 می‌دهند. وی تعامل خوب نظربین، پشتیبانی و دسترسی 24 ساعته به سامانه را از مزایای اصلی آن می‌دانند. ایشان معتقد هستند که در نظربین جای یک سند مکتوب به منظور راهنمایی و پشتیبانی مشتریان نظربین در مواقع لزوم خالی است که به این نیاز مهم در داشبورد جدید نظربین به طور کامل پاسخ داده شده است.

سخن آخر

تا زمانی‌که نظربین به پیشرفت خود ادامه دهد مسلما فوتبالی از این سامانه استفاده خواهد کرد. آقای شهریاری توصیه می‌کنند که کسب‌و‌کارها تاثیر تعامل آنی کاربران را، بدون دیدن جمله "نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد"، بر برند خود جدی بگیرند. تعامل آنی باعث بهبود تجربه مشتری از کالا و خدمات دریافتی خواهد شد. با پیشرفت چشم‌گیر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، آنی بودن تعامل با مخاطبان به نیاز تبدیل خواهد شد. از نظر ایشان، افراد به تایید و نظرات دیگران بسیار اهمیت می‌دهند؛ وی، نظرات دیگران را تاثیرگذارتر از هر تبلیغی می‌داند. کاربران برای آگاهی از نظرات یکدیگر و بحث درباره علایق خود درباره فوتبال و مسابقات آن، با این اپلیکیشن همراه می‌شوند.
در آخر ایشان نظر خود در خصوص نظربین را در یک جمله بیان کردند:
 " نظربین به ما کمک کرد که با سرعت خوب و با کمترین اتلاف وقت و انرژی سرویس خوبی در قسمت کامنت‌ها به کاربرانمون ارائه دهیم".

 

 

 

 

 

 

2 دیدگاه
فرناز اسدی
چه جالب اینکه فقط کامنت های بد منتشر نشه خیلی عالیه .در کنار ازادی بیان، ادب هم رعایت میشود
 
 
يكشنبه 11 شهريور 1397
امید محمدی نیا
پس بگو چجوری کامنت‌هاشون رو فیلتر می کردن، ناقلا ها خودم یه سالی میشه از فوتبالی استفاده می کنم، خیلی باحاله مخصوصا کل کل هاش و الا آمار فوتبال رو که همه جا میزنن. ولی آزادی بیانشون هم خوبه، یه جوریه که هر حرف و فحشی نمیشه زد ولی دیکتاتوری هم نمیرن. از این آمارها برای مشتریای دیگتون هم دارید برامون بذارید.
 
 
جمعه 5 مرداد 1397