×
جستجو
درباره نظربین
نظربین نظرات کاربران را به صورت هوشمند و خودکار بررسی و نظرات نا متعارف را فیلتر می کند. سرویس نظربین با بهره گیری از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی قابلیت هایی را به شما ارائه می دهد: تشخیص زبان محاوره، غلط املایی و تکرار لیست کلمات وجملات سفارشی راه‌اندازی آسان به‌روزرسانی لحظه‌ای ارایه سرویس به صورت 24 / 7 حذف ایمیل، تلفن و آدرس تبلیغاتی
گالری تصاویر
جستجو
درباره نظربین
نظربین اولین بستر سالم سازی هوشمند محتوای تولید شده کاربران در اینترنت (UGC) به زبان فارسی است که محتوای تولید شده توسط کاربران، از جمله متن و عکس را پیش از انتشار به صورت هوشمند و خودکار بررسی کرده و تنها محتوای سالم را منتشر می‌کند؛ همچنین در این سامانه از الگوریتم‌های هوشمند بومی استفاده شده است.
گالری تصاویر
سلبریتی‌ها در اینستاگرام
دوشنبه 27 فروردين 1397

هم‌زمان با شکل‌گیری ارتباطات آنلاین، ترول‌ها نیز به وجود آمدند؛ از آن زمان به بعد کاربران اینترنتی با انواع متفاوتی از ترول‌ها در هر گوشه‌ از فضای مجازی رو به رو شدند. ترولر به کاربری گفته می‌شود که به عمد در گفت‌و‌گو‌های آنلاین اختلال ایجاد می‌کند و کاربران را آزار می‌دهد. بیشتر فعالیت ترول‌ها در شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها انجام می‌شود؛ بر اساس تحقیقات، 66% کاربران اینترنتی، در شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها با ترولر‌ها روبه رو می‌شوند.
قدرت شبکه‌های اجتماعی از تعامل بین افراد به خصوص تعامل بین افراد مشهور و طرفداران آن‌ها نشات می‌گیرد. در واقع شبکه‌های اجتماعی، پل ارتباطی بین هنرمندان، افراد مشهور و طرفداران آن‌ها هستند که اجازه می‌دهند شخصیت، عقاید و پروژه‌های هنری را با طرفداران خود به اشتراک بگذارند. این شبکه‌های اجتماعی همچنین به ابزاری برای سو استفاده و اهانت برخی کاربران به افراد مشهور و هنرمندان، تبدیل شده است.

در اینستاگرام نیز شاهد این موضوع هستیم که ترول‌ها، هنرمندان و افراد مشهور را مورد هدف قرار می‌دهند و در زیر پست‌های این اشخاص، کامنت‌هایی با الفاظ رکیک و اهانت آمیز می‌گذارند. پیش‌تر هنرمندان و افرادی که با این معضل رو به رو بودند، صفحه اینستاگرام خود را مسدود و از این فضا خداحافظی می‌کردند. در سال‌های اخیر، اینستاگرام دو قابلیت به منظور مقابله با ترولر‌ها در اختیار کاربران خود قرار داده است؛ ابتدا قابلیت بستن کامنت‌ها در زیر هر پست را در پلتفرم خود قرار داد و سپس امکان فیلتر کردن کامنت‌های غیر اخلاقی در زبان انگلیسی را فراهم نمود. یکی از دلایل هنرمندان برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی، ارتباط دوسویه با طرفداران خود می‌باشد که بستن کامنت‌ها، بر این تعامل دو سویه تاثیر منفی می‌گذارد. استفاده از سرویس فیلترینگ کامنت‌ها در اینستاگرام نیازمند صرف وقت و تعریف کردن عبارات نامناسب در بخش تنظیمات صفحه است تا اینستاگرام بتواند کامنت‌های حاوی این عبارات تعریف شده را پیش از انتشار مسدود کند. در حال حاضر تمرکز اینستاگرام بر استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین به منظور ارائه سرویس فیلترینگ اتوماتیک کامنت‌ها در زبان انگلیسی است. 
به طور کلی مقابله با ترول‌ها هزینه‌بر است؛ استفاده از سیستم‌های هوشمند آنلاین برای نظارت 24 ساعته بر وب‌سایت یا صفحه اجتماعی می‌تواند یکی از روش‌های کم هزینه برای مقابله با آثار مخرب ترول‌ها باشد. به منظور حفظ کسب و کار خود در برابر حمله ترول‌ها شاید هزینه‌ای بابت استفاده از سیستم‌های هوشمند بپردازیم، ولی اگر برای مواجه با حمله ترول‌ها فکری نیندیشیم، ممکن است متحمل هزینه‌های بیشتری برای از بین بردن آثار مخرب رفتار اینگونه کاربران شویم. (هزینه‌های حقوقی، خسارات مالی و معنوی و ...)   
تا هنگامی که اینترنت هست و افراد می‌توانند در شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی در فضای مجازی ناشناس بمانند و هویت خود را جعل کنند، ترول‌ها نیز وجود خواهند داشت.