×
جستجو
درباره نظربین
نظربین نظرات کاربران را به صورت هوشمند و خودکار بررسی و نظرات نا متعارف را فیلتر می کند. سرویس نظربین با بهره گیری از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی قابلیت هایی را به شما ارائه می دهد: تشخیص زبان محاوره، غلط املایی و تکرار لیست کلمات وجملات سفارشی راه‌اندازی آسان به‌روزرسانی لحظه‌ای ارایه سرویس به صورت 24 / 7 حذف ایمیل، تلفن و آدرس تبلیغاتی
گالری تصاویر
جستجو
درباره نظربین
نظربین اولین بستر سالم سازی هوشمند محتوای تولید شده کاربران در اینترنت (UGC) به زبان فارسی است که محتوای تولید شده توسط کاربران، از جمله متن و عکس را پیش از انتشار به صورت هوشمند و خودکار بررسی کرده و تنها محتوای سالم را منتشر می‌کند؛ همچنین در این سامانه از الگوریتم‌های هوشمند بومی استفاده شده است.
گالری تصاویر
نظربین، اولین سامانه هوشمند سالم سازی محتوای غیر اخلاقی
سه شنبه 19 دى 1396

 

نظربین اولین بستر بررسی هوشمند محتوای تولید شده کاربران در اینترنت ( UGC) به زبان فارسی است که اولین نسخه سرویس بررسی و تعدیل کامنت‌های غیر اخلاقی را در بهمن 94 به بازار ارائه کرد.

در گذشته ممکن بود کالایی را خریداری کنید که از کیفیت آن مطلع نبودید یا رستورانی را فقط بر اساس زرق و برق ظاهری انتخاب می‌کردید؛ امروزه شما می‌توانید نظر دیگران را در مورد محصول یا سرویسی بخوانید و تصمیم گیری خرید خود را بر اساس نظرات و تجربیات دیگر مشتریان انجام دهید.
  با افزایش روز افزون استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، کاربران فضای مجازی، پیوسته در حال تولید و انتشار انواع محتوا هستند. این روند به نحوی است که امروزه  ۷۰٪ کاربران اینترنتی، بیشتر به نظرات نوشته شده کاربران دیگر توجه می‌کنند تا مطالبی که کسب و کارها در متن بازاریابی حرفه ای خود می‌نویسند؛ علاوه بر این، ۶۳٪ کاربران  به عکس های گرفته شده توسط کاربران دیگر بیشتر از عکس‌های حرفه‌ایی برند‌ها اعتماد دارند. بنابراین محتوای تولیدی توسط کاربران فضای مجازی (UGC) می‌تواند منجر به توسعه کسب و کار و عدم انتشار آن باعث شکست برند شود.
  این روند رو به رشد UGC، فضای مجازی را با حجم عظیمی از محتوای غیر اخلاقی و توهین آمیز رو به رو کرده است؛ در صورتی که هیچ نظارتی بر این محتواهای تولیدی نباشد آسیب‌های جبران ناپذیر فرهنگی و اجتماعی برای جامعه، به خصوص  کودکان و نوجوانان به همراه دارد.
  بر همین اساس UGC نیازمند بررسی و پالایش است. در حال حاضر این کار توسط نیروی انسانی انجام می‌شود؛ در حالی که بررسی و انتشار نظرات توسط نیروی انسانی پرهزینه و زمان بر بوده و منجر به افزایش تعداد نظرات منتشر نشده می‌گردد؛ همچنین، طبق تحقیقات روزنامه گاردین، بررسی نظرات توهین آمیز و غیر اخلاقی توسط نیروی انسانی اثرات استرس زا و مضری بر روحیه افراد دارد.

 

مسئولیت اجتماعی

نظربین در این خصوص خود را مسئول می داند؛ ضمن احترام به تمامی نظرات، باورها و ارزش های کاربران اینترنتی، تلاش می کند تا تجربه آنلاین جذاب، سرگرم کننده و هوشمندانه ای را با توجه به ارزش های ایرانی در اختیار هموطنان عزیز قرار دهد و محیطی سالم و سازنده به منظور رشد نسل های آتی فراهم کند.

 

نحوه کارکرد

نظربین، محتوای تولید شده از جمله متن و عکس را پیش از انتشار به صورت هوشمند و خودکار بررسی کرده و  محتوای سالم را منتشر می‌کند.
سرویس نظربین با بهره گیری از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی قابلیت هایی را به شما ارائه می دهد؛ از آن جمله می توان به تشخیص زبان محاوره و غلط املایی و تکرار حروف اشاره کرد. همیشه راه های جدید و خلاقانه برای ارسال کامنت های غیر اخلاقی در فضای مجازی وجود دارد که نظربین می تواند از طریق قابلیت یادگیری ماشین این مشکل را برای شما حل کند، حتی می توانید لیست کلمات و جملات سفارشی خود را برای پالایش داشته باشید. این سرویس در میلی ثانیه کامنت ها را بررسی می کند. از مهم ترین قابلیت های دیگر این سرویس، راه‌اندازی آسان، به‌روزرسانی لحظه‌ای، ارایه سرویس به صورت 24 / 7، حذف ایمیل، تلفن و آدرس تبلیغاتی و استفاده از الگوریتم‌های هوشمند اختصاصی است.
  API نظربین به سادگی در تمام محیط‌های برنامه نویسی همچون Java، C، PHP، Go، ASP، Python، Ruby  و غیره قابل استفاده است. امکان استفاده از این سرویس در اپلیکیشن‌های موبایل، بازی‌های رایانه‌ایی، شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، فروم‌ها، وب سایت‌های خبری و خرید آنلاین، وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مخصوص کودکان و نوجوانان و شبکه های تبلیغاتی به راحتی وجود دارد؛ همچنین امکان استفاده 14 روزه از نسخه پایه و حرفه ایی به صورت رایگان برای مشتریان فراهم شده است.
دومین سرویس این تیم، بررسی تصاویر نا‌متعارف و غیر اخلاقی، با عنوان پیک بین، در تیرماه سال 96، در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به بازار عرضه شد.

 

مشتریان

یکی از مشتریان سرویس نظربین که جزء 100 سایت برتر ایران محسوب می‌شود، قبل استفاده از سرویس نظربین، از کارمندان فنی خود برای بررسی و تعدیل نظرات توهین آمیز استفاده می‌کرد. این روش باعث عدم تمرکز کارکنان بروی مسئولیت های اصلی و کاهش راندمان کاری می‌شد. به موجب استفاده از سرویس نظربین در طی 50 روز رتبه الکسای سایت ده عدد کاهش یافت و تعداد کامنت‌های روزانه در سایت 7 برابر شد، در نهایت بازخورد دریافتی از مشتری به این صورت بود:
“سرویس واقعا عالی کار میکنه، ممنون بابت اطلاع‌رسانی و پیگیری دقیقتون. در مجموع همه چی عالیه خسته نباشید میگم.”

1 دیدگاه
محسن منوری
واقعا یه همچین چیزی نیاز بود :)
 
 
سه شنبه 19 دى 1396