درباره ما

نظربین اولین بستر سالم سازی هوشمند محتوای تولید شده کاربران در اینترنت (UGC) به زبان فارسی است که محتوای تولید شده توسط کاربران، از جمله متن و عکس را پیش از انتشار به صورت هوشمند و خودکار بررسی کرده و تنها محتوای سالم را منتشر می کند؛ همچنین در این سامانه از الگوریتم های هوشمند بومی استفاده شده است.
نحوه کارکرد
سرویس نظربین از فناوری هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی بهره می برد. این فناوری ها، قابلیت هایی را برای شما فراهم می کند که  از آن جمله می توان به تشخیص نوشتار محاوره ای و عامیانه (مانند کامنت های اینستاگرام)، غلط املایی، تکرار حروف و غیره اشاره کرد.
همیشه راه های جدید و خلاقانه برای ارسال کامنت های غیر اخلاقی در فضای مجازی وجود دارد که نظربین می تواند از طریق قابلیت یادگیری ماشین این مشکل را برای شما حل کند؛ حتی امکان سفارشی سازی لیست کلمات، عبارات و جملات نیز برای سالم سازی و فیلترینگ خاص منظوره وجود دارد. راه اندازی سرویس، بسیار آسان و سرعت انتشار کامنت ها در تمامی بستر ها به صورت آنی و 24 / 7 است. امکان حذف ایمیل، تلفن و آدرس تبلیغاتی نیز در این سرویس فراهم شده است.
API نظربین به سادگی در تمام محیط های برنامه نویسی همچون Java، PHP، Go، ASP.Net، Python، Ruby و غیره قابل استفاده است. امکان استفاده از این سرویس در اپلیکیشن های موبایل، بازی های رایانه ای، شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها، فروم ها، وب سایت های خبری و خرید آنلاین، وب سایت ها و اپلیکیشن های مخصوص کودکان و نوجوانان و شبکه های تبلیغاتی به راحتی وجود دارد؛ همچنین امکان استفاده رایگان از نسخه پایه و حرفه ای به مدت 14روز برای مشتریان فراهم شده است.
روند شکل گیری نظربین
خلق هسته بررسی و تعدیل کامنت های غیر اخلاقی و نامتعارف - نظربین - از سال 88، توسط دانشجویان دکترا و ارشد دانشگاه تهران و شریف شروع و اولین نسخه تجاری این سرویس در بهمن سال 93 به بازار ارائه شد؛ پس از آن در طول مدت دو سال، سرویس پیش پردازش از 3 مرحله به 14 مرحله پیش پردازش ارتقا یافت. سپس سرویس بررسی تصاویر نا متعارف و غیر اخلاقی را در تیرماه سال 96، در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکامپ و در یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در آبان سال 96، سرویس سالم سازی فضای اینستاگرام را برای اولین بار در ایران به بازار عرضه کرد.
با وجود هسته ی پایدار و قابل اطمینان نظربین، به دلیل استقبال مشتریان و به منظور بهبود و ایجاد قابلیت های جدید، نسخه جدیدی از هسته این سرویس در شهریور سال 96 ارائه شد. در نسخه جدید، چند ویژگی کلیدی در سامانه نظربین ارتقا یافت؛ سرعت پردازش هسته سرور 10 برابر نسبت به نسخه قبلی افزایش و مدت زمان پاسخ از 100 میلی ثانیه به 10 میلی ثانیه تقلیل یافت؛ که امکان بررسی تعداد کامنت های بیشتری در مدت زمان کوتاه تری را فراهم می کند و زمان پاسخگویی و تشخیص وضعیت کامنت ها با سرعت بالاتری انجام می شود. ویژگی دیگر، دقت بررسی و تشخیص کامنت های سالم از کامنت های غیر اخلاقی و تبلیغاتی است که به میزان 18 درصد نسبت به گذشته بهبود یافت و این عدد به 89 درصد رسید. ویژگی دیگر این سامانه، 14 مرحله پیش پردازش است که توانایی تشخیص نوشتار محاوره ای فارسی را به صورت چشم گیری بهبود بخشید؛ این قابلیت امکان تشخیص و حذف کامنت های غیر اخلاقی و تبلیغاتی را به صورت خودکار برای کاربران اینستاگرام و تلگرام فراهم می کند. نظربین در راستای مسئولیت اجتماعی خود، این سرویس را برای عموم کاربران اینستاگرام، به صورت کاملا رایگان ارائه می دهد.